صنایع غذایی گیلانی
کنسرو تن ماهی گیلانی

کنسرو تن ماهی یکی از انواع مواد غذایی موجود در سراسر دنیا است که طرفداران خاص خود را دارد. این کنسرو منبعی بسیار مناسب از انواع پروتئین، امگا ۳ و ویتامین‌های موجود در گروه ب می‌باشد که برای مصارف متعدد مانند سرو آن در کنار پلوی سفید و یا سبزی پلو، استفاده در انواع سالاد و یا خوردن آن به همراه نان مورد مصرف قرار می‌گیرد.
این کنسرو همچنین وعده‌ای مناسب برای زمانی است که امکان آشپزی و یا دسترسی به غذاهای دیگر موجود نیست و می‌توان در موقعیت‌های گوناگون از آن استفاده کرد.

ماهی تن در روغن به همراه فلفل تند و آتشی

5 % 29,500  28,025 تومان

   سفارش   

تن ماهی درجه یک، از مواد درجه یک، برای طرفداران طعم های اصیل و سنتی

5 % 27,500  26,125 تومان

   سفارش   

قلیه ماهی با تن دیگه فقط مخصوص جنوبیا نیست، هرجایی که باشی، گیلانی بهت میرسونه

5 % 38,500  36,575 تومان

   سفارش   

کنسرو ماهی تن زعفرانی یک وعده کامل و پر انرژی برای شما

5 % 48,500  46,075 تومان

   سفارش   

طعم بی نظیر روغن زیتون تازه

5 % 48,500  46,075 تومان

   سفارش   

کنسرو ماهی تن در روغن با طعم سیر، یک غذای کامل و لذیذ

5 % 40,500  38,475 تومان

   سفارش   

طعمی ماندگار و دلپذیر از کنسرو ماهی تن دودی گیلانی

5 % 40,500  38,475 تومان

   سفارش   

ماهی تن در روغن با شوید که هرگز از ذهن نمیره.

5 % 40,500  38,475 تومان

   سفارش   

ماهی تن در روغن به همراه فلفل تند و آتشی

5 % 40,500  38,475 تومان

   سفارش   

اگه ورزشکارین یا دنبال یه ماهی رژیمی هستین، ما بهتون ماهی تن در اب نمک گیلانی رو پیشنهاد میدیم.

5 % 38,500  36,575 تومان

   سفارش   

تن ماهی درجه یک، از مواد درجه یک، برای طرفداران طعم های اصیل و سنتی

5 % 38,500  36,575 تومان

   سفارش   
Total 11  records . Showing 1 to 11 of 11لذت نوش جان کردن سبزی پلویی خوش طعم وابستگی زیادی به طعم ماهی و یا تن‌ماهی کنار آن دارد. استفاده از تن ماهی در کنار این پلو و یا اقدام به سرو آن با پلوی سفید و یا به عنوان غذایی نانی، با نان می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد که از جمله آن می‌‌توان به عدم علاقه به طعم اصلی ماهی که عطر و طعمی قوی‌تر دارد، عدم دسترسی به ماهی تازه، اقتصادی‌تر بودن قیمت آن نسبت به ماهی تازه یا نداشتن زمان کافی برای خرید، پاک و سرخ کردن ماهی اشاره داشت.

در چنین شرایطی خرید تن ماهی و سرو آن راه حلی مناسب برای حل این مورد خواهد بود.

کنسرو ماهی بیشتر با عنوان تن ماهی در میان مردم شناخته شده و نامیده می‌شود. شاید یکی از دلایل آن استفاده از ماهی تن در تهیه کنسرو تن ماهی باشد اما باید گفت که کنسرو تن ماهی همیشه از این از ماهی تهیه نمی‌شود و انواع مختلفی از ماهی‌ها وجود دارند که برای استفاده و تهیه کنسرو ماهی مناسب هستند.

در ادامه به بررسی موارد بیشتری در خصوص این کنسرو خواهیم پرداخت.

تن ماهی چیست؟

برای تهیه کنسرو تن ماهی همانطور که پیش‌تر گفته شد از انواع مختلفی از ماهی‌های مناسب برای این منظور استفاده می‌شود. تشخیص این که در تهیه یک کنسرو دقیقا از چه ماهی استفاده شده است برای عموم افراد کاری دشوار و تقریبا غیر قابل تشخیص است اما شاید جالب باشد که بدانید برای تهیه آن از ماهی‌هایی مانند ماهی هوور، هوور مسقطی، گیدر، زرده و یا بادبان ماهی استفاده می‌شود که در آب‌های جنوب موجود هستند.

بهترین و مرغوب‌ترین آن‌‌ها نیز ماهی گیدر است ولی معمولا اکثر کنسروهای تن ماهی موجود در بازار با استفاده از ماهی هوور تهیه می‌شوند.

ارزش غذایی کنسرو تن ماهی در مقایسه با ماهی تازه

برای اینکه از ارزش غذایی تن ماهی نسبت به ماهی مطلع شوید لازم است تا بدانید این مورد و حفظ ارزش غذایی موجود در تن ماهی به مواردی همچون نوع صید و چگونگی تبدیل آن به تن ماهی بستگی دارد.

اگر بعد از تهیه ماهی تازه با روش‌های موجود صنعتی، ماهی صید شده را با سرعت منجمد کرده و یا تحت فرآوری قرار داد می‌توان گفت که تفاوت چندانی از لحاظ ارزش غذایی بین این دو نوع از ماهی نمی‌‌توان قائل شد.

البته این مورد بستگی به برندی که کنسرو تن ماهی از آن تهیه می‌شود هم دارد. منظور انتخاب برندی نام آشنا و خوش سابقه است که از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی موجود در تهیه مواد کنسروی خود بهره می‌برد.

روغن موجود در کنسرو تن ماهی چیست؟

لازم است تا شرکت تولید کننده در قسمت مواد استفاده شده در تهیه تن ماهی ذکر کند که از چه روغنی برای این موضوع استفاده شده است و این روغن مایع بوده است یا جامد. البته اگر بخواهیم از لحاظ سلامتی و کیفیت این امر را مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که از نظر ناظران کیفیت بر این موضوع لازم است تا حتما در تهیه کنسرو تن ماهی از روغن مایع استفاده شود نه روغن جامد و نباتی.

این نکته نیز که میزان روغن موجود در خود ماهی برای تهیه کنسرو تن‌ماهی و روغن موجود در آن کفایت می‌کند را هم باید مورد توجه قرار داد ولی با این وجود امروزه انواع کنسرو تن ماهی در طعم‌‌ها و عطرهای مختلف که مربوط به روغن موجود در آن است وجود دارد و از انواع آن می‌‌توان به کنسرو تن ماهی در روغن زیتون، کنسرو تن ماهی در روغن زعفرانی، کنسرو تن ماهی در روغن فلفلی و ... اشاره داشت. و می‌توان اقدام به خرید کنسرو تن ماهی در انواع و اقسم طعم‌های مختلف نمود.

مواد افزودنی با نگهدارنده در تهیه کنسرو ماهی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در تهیه کنسرو تن ماهی از هیچگونه ماده افزودنی و نگهدارنده‌ای استفاده نمی‌شود و این محصول غذایی فقط تحت دستورالعمل موجود با استفاده از دستگا‌ه‌های مخصوص و اتومات به کنسرو تن ماهی تبدیل می‌شود. 

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم می‌توان گفت که با توجه به ذائقه‌‌های گوناگون و تنوع طعم در تهیه کنسرو تن ماهی انواع ماده افزودنی در آن را می‌‌توان سبزی‌‌ها، ادویه‌ها و یا سس‌هایی که استفاده از آن‌‌ها برای تنوع بخشی به طعم ماهی استفاده می‌شود، اشاره داشت.

میزان مصرف ماهی یا تن ماهی چه میزان باید باشد،

برای استفاده از این ماده غذایی لذیذ و پرخاصیت می‌‌توان گفت که میزان لازم به منظور دریافت پروتئین‌های لازم برای بدن می‌تواند به مقدار 70 گرم (30 گرم پروتئین حیوانی) در روز باشد. بنابراین استفاده از ماهی و یا خرید کنسرو تن‌ ماهی به میزان 2 نوبت در هفته با توجه به خواص بی‌نظیر و اعجاب‌انگیز آن توصیه شده است.

البته باید در هنگام مصرف ماهی و یا خرید کنسرو تن ماهی درنظر داشت که ماهی دارای طبعی سرد است و هنگام استفاده از آن باید گرمی و یا سردی طبع خود را مدنظر قرار داد و یا در کنار آن و یا بعد از آن از مواد غذایی با طبع گرم‌تر برای به تعادل رساندن طبع آن استفاده نمود.

معایب و مضرات استفاده و خرید کنسرو تن ماهی

از جمله معایبی که درمورد خرید کنسرو تن ماهی می‌شود به آن اشاره داشت وجود جیوه در ماهی است که از لحاظ محیط زیستی مضر می‌باشد. موارد دیگر هم مربوط به میزان نمک و یا روغن موجود در کنسرو تن ماهی است که باید تعادل در استفاده از آن را برقرار کرد.

خرید اینترنتی کنسرو تن ماهی

امروزه دسترسی به تمامی محصولات و کالاهای مورد نیاز از طریق اینترنت و به صورت آنلاین برای همگی فراهم است و می‌توان با  اقدام به خرید اینترنتی کنسرو تن‌ ماهی و یا سایر موارد مورد نیاز راحتی و سرعت عمل بیشتر را تجربه کرد.

برای خرید اینترنتی کنسرو تن ماهی هم می‌توانید مستقیما به سایت برند تولید کننده این محصول مراجعه نمایید و با برای خرید اینترنتی کنسرو تن ماهی با استفاده از وب‌سایت‌های معتبر موجود عرضه کننده محصولات غذایی اقدام به انجام این کار کنید.

نکات دیگر درمورد تن ماهی

در کنار تمامی موارد ذکر شده لازم است تا مدنظر داشته باشید قبل از مصرف تن ماهی حتما آن را بجوشانید و سپس میل نمایید.

کنسروتن ماهی توسط برندهای گوناگونی تهیه میشود که از جمله آن‌‌ این برندهای نامدار می‌‌توان به محصولات گیلانی اشاره داشت که در تهیه تمامی کنسروهای خود از دستگاه اتوکلاو، مواد اولیه تازه و دستگاه‌های تمام اتوماتیک استفاده می‌کند و امکان برخورداری از غذایی سالم تازه و مقوی را در انواع مختلف برای مصرف کننده گرامی فراهم می‌آورد.